Vitamix nemá konkurenci

Vitamix – vytvořen, aby změnil váš život

Opravdová potrava člověka posiluje, inspiruje a dává mu energii k nejlepšímu možnému výkonu. Naše nadšení pro jídlo a výživu hraničí téměř s posedlostí. Právě proto už více než 90 let věnujeme pečlivou pozornost každému detailu. Srovnejte výrobky Vitamix s konkurenčními výrobky, a uvidíte ten rozdíl – nejen v kvalitě našich výrobků, ale hlavně v kvalitě zpracování surovin.Opravdu účinné mixování

Všechny černé fazole jsou dokonale rozemleté.

Mnoho černých fazolí zůstává vcelku.

Společnost Vitamix nepatří k těm, které se do světa kvalitního mixování jen připojily. Se svými přístroji tento svět vytvořila. Přístroje zkoušíme na těch nejobtížnějších materiálech (mixujeme například syrové černé fazole), abychom dokázali vymezit požadavky kladené na ty nejvýkonnější mixéry. A výsledek? Téměř dokonalá technika, která připravuje ty nejjemnější směsi a uživatelům slouží mnoho let naprosto bez starostí.
 

Lepší čepele = jemnější směsi

Silné čepele z kalené nerezové oceli a kovová hnací soustava.

Plastová soustava s tenkými a ostrými čepelemi, které se časem ztupí.

Ostrá čepel se časem otupí. Proto jsme vymysleli čepel, která je tak odolná, že není třeba ji ostřit. Začínáme s nerezovou ocelí určenou pro letecký průmysl. Potom ji kalíme, leštíme a pečlivě řežeme laserem podél krystalové struktury. Každá lopatka čepele má přesně tvarovaný povrch s tupým okrajem a přesně určeným úhlem hrany. Díky tomu mixér současně krájí i drtí. Zabíjí takříkajíc dvě mouchy jednou ranou.
 

Naprosto jiné nádoby

Pohled do nádoby Vitamix shora: suroviny se plynule vracejí k rotujícím čepelím.

Pohled shora na vířící suroviny v nádobě jiného mixéru.

Nádoba mixéru Vitamix je navržena tak, aby v ní vznikal dokonale řízený vír, který mixovanou surovinu soustavně vrací k čepelím. Díky tomu rychleji vznikne dokonale hladká směs. V mixéru Vitamix se suroviny nepohybují bezcílně a na čepelích se neocitají náhodně. Nádoba Vitamix jim nedává žádnou jinou možnost, než se posouvat na rotující čepele.
 

Upustit páru

Šroubovací víčko s otvorem umožní proměnit studené suroviny v horkou polévku.

Příprava horké polévky by neměla vyžadovat další kuchyňské spotřebiče.

Někdy hrají rozhodující úlohu ty nejmenší detaily. Třeba naše šroubovací víčko s průduchem, které umožní mixovat horké suroviny a připravovat polévky a omáčky přímo v nádobě, aniž byste je museli před podáváním ohřívat. Až se vám zachce experimentovat s různou hrubostí výsledného pokrmu, uzavíracím otvorem ve víčku můžete do nádoby přidávat další suroviny. Takže děkujeme... sporák nepotřebujeme. Zařídili jsme si to jinak.
 

Plynulé zpracování

Nepoddajné suroviny se při mixování posouvají směrem k čepelím.

Není nutno přerušovat mixování a seškrabávat surovinu ze stěn nádoby.

S Vitamixem máte všechno pod kontrolou. Díky rozsahu rychlostí mixování můžete připravit libovolně jemnou či hrubou směs – od hladkých pyré až po hutné omáčky s kousky jednotlivých přísad. My se ale nespokojíme s jednoduchými úkoly. Naše pěchovadlo je navrženo tak, aby mixér účinně zpracovával i ty nejhustější a nejméně poddajné suroviny – například arašídovou pomazánku – bez seškrabávání ze stěn nádoby.
 

*Suroviny byly mixovány v každém přístroji po dobu 60 sekund a při nejvyšším výkonu přístroje. Směs obsahuje 1000 ml vody a 300 gramů syrových černých fazolí.


Odolný přístroj

Vitamix zdokonaluje mixéry od roku 1939.

Není nutno přerušovat mixování a seškrabávat surovinu ze stěn nádoby.

Naše rozhodování je vždy podřízeno jedné zásadní podmínce – chceme sestrojit mixér, který vám změní život. Používáme ty nejodolnější součástky a dáváme vám tím možnost mixovat více rozmanitých potravin pro přípravu snídaní, obědů a večeří. Ať už připravujete zdravější jídla pro rodinu nebo nápaditější pokrmy pro slavnostní večeři, naše přístroje jsou vyrobeny tak, aby vám pomohly k úspěchu. Vymysleli jsme je tak, aby změnily váš život.
 

Prohlédněte si přístroje Vitamix

Vitamix má mixér pro každou domácnost, životní způsob a kuchyňskou linku. Podívejte se na výrobek, který vás zajímá, nebo si prohlédněte názornou ukázku.